ویدیوهای مذاکره کننده کاریزماتیک و کاریزمای فردی

مذاکره کننده کاریزماتیک چه ویژگی ‌هایی باید داشته باشد؟

در این مطلب گزیده ویدیوهای مذاکره کننده کاریزماتیک را از کارگاه پرورش شخصیت کاریزماتیک آورده‌ایم. فایل صوتی این جلسه نیز در پست دیگری آورده شده است. در کارگاه آموزش کاریزما گفتیم که برخی ویژگی‌ها مانند تحریک‌ناپذیری، حفظ خونسردی و تسلط بر خود در نظر دیگران کاریزمای شما را افزایش می‌دهد. واقعیت این است که برای کاریزماتیک بودن نیازی به قد بلند، تیپ و ژست استثنایی و یا ثروت و دارایی نیست. به عنوان مثال از لنین رهبر انقلاب کبیر روسیه به عنوان شخصیتی کاریزماتیک یاد می‌شود. لنین کوتاه قد بود و هیچ ویژگی قابل ستودنی در ظاهرش نداشت!

 

ویژگی برجسته شخصیت کاریزماتیک

برخلاف همه خرافاتی که در مورد کاریزما وجود دارد و به پیچیده شدن موضوع می‌افزایند کاریزما هیچ ارتباطی به ظاهر جذاب و زیبایی ندارد! جذابیت ظاهری تنها برای مدت کوتاهی در مخاطب علاقه ایجاد می‌کند. مردم برای سرگرم شدن می‌توانند به افراد بسیاری مراجعه کنند؛ اما برای تجربه حس امنیت، کیفیت بهتر زندگی، آرامش و پیشرفت به فرد کاریزماتیک روی می‌آورند.

 

مقاله رهبر کاریزماتیک را اینجا بخوانید.

در واقع فردی با ظاهر عادی که می‌تواند چشم‌اندازه شفاف برایشان ترسیم کند. مصمم است و از مهارت‌های کاربردی برخوردار است و موفقیتی نیز به دست آورده باشد، بی‌شک از نیروی کاریزمای نابودگری برخوردار است. قدرت موفقیت در ایجاد هاله کاریزمای فردی را نباید دست کم گرفت.

 

در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه به سادگی از ارزش‌ها و خواسته‌هایشان کوتاه می‌آیند. مردم به محض برخورد به نخستین مانع از اهداف خود عقب می‌نشینند. این رفتار در چنین محیطی به هرج و مرج و تروریج ناامیدی بیشتری می‌انجامد. در این فضا، اگر فردی یافت شود که مصمم و با اراده از افکار منظمی برخوردار باشد، قطعا نیروی کاریزمای بسیاری خواهد داشت. مخصوصا در زمان‌های سختی می‌توانید این تصور را در ذهن دیگران از طریق حفظ خونسردی، ارائه حل‌های کاربردی و ذهنیت منظم تقویت کنید. زمانی که مردم فکر کنند شما می‌توانید آن‌ها را از هرج و مرج نجات دهید به دورتان حلقه خواهند زد.

 

این پست دارای یک نظر است

  1. مسعود

    همه اینها در زندگی شخصی من اثر داره.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید