پادکست بیان اندام – همه قسمت ها

بیان اندام یا زبان بدن چیست و به چه کاری می‌آید؟

در فیلم آموزش زبان بدن مذاکره می‌آموزیم حالت و ژست بدن را به عنوان بیان اندام می‌نامند زیرا بیانگر ذهنیت و روحیه ماست. حالتی که در هر لحظه به بدن خود می‌دهیم بیانگر احساسی است که تجربه می‌کنیم. با آموختن بیان اندام می‌توانید ذهن و عواطف دیگران را دریابید. می‌توانید ناخودآگاه دیگران را از طریق به‌کارگیری بیان اندام مناسب با هدفتان، تحت تأثیر قرار دهید. بیان اندام تنها بیان احساسات نیست بلکه بیان تفکر هم هست.

تصور کنید در حال صحبت با فردی هستید و احساس می‌کنید واقعیت را از شما پنهان می‌کند. نشانه‌هایی که در زبان اندام او جستجو می‌کنید کدامند؟ آیا فقط به کلام وی توجه خواهید داشت و یا رفتار مشهودش را نیز قضاوت می‌کنید؟

تسلط بر بیان اندام چه فوایدی دارد و از کدام ضررها پیشگیری می‌کند؟

از طریق بیان اندام می‌توانیم بیان کلامی را تقویت کنیم و از انتقال کامل منظورمان مطمئن شویم. اقناع، ترغیب، متقاعدسازی، فروش، شبکه‌سازی ارتباطات تجاری، همگی به درک کامل پیام نیاز دارند. همچنین با تفسیر زبان اندام دیگران می‌توانید کلاهبرداران را شناسایی کنید. مثلا، اگر یک طرف معامله دلال و فروشنده‌ای است که برای ارزان خریدن و گران فروختن به سراغتان آمده، می‌بایست بتوانید از منافع خود محافظت کنید. می‌توانیم با استفاده مناسب از بیان اندام با مردم عادی به خوبی ارتباط برقرار کنیم.

اصطلاح فن بیان به مجموعه کیفیت کلام شفاهی و نشانه‌های رفتاری اشاره دارد.

پادکست زبان بدن مذاکره چه کاربردی دارد؟

ذهن انسان به صورت ناخودآگاه تناقض کلام و اندام را درک می‌کند. در پادکست زبان بدن می‌آموزید چگونه ذهن دیگران را مانند کتاب بخوانید. با تماشای این فایل ویدیوی می‌آموزید چطور می‌توانید از سوءتفاهم پیش‌گیری کرده و در هر تعاملی تأثیر دلخواهتان را ایجاد کنید. در هر لحظه از حرفه فروش می‌خواهیم پیامی را به مشتری مخابره کنیم، بیان اندام به ما کمک می‌کند منظورمان را بهتر انتقال دهیم و مانورهای بیشتری اجرا کنیم و مشتری را به سمت احساس اطمینان از خرید رهنمون گردیم.

مهم‌ترین ارزش این پادکست‌ها در پرهیز از تکرار مکررات و توجه به فرهنگ بومی در تعامل با دیگران است.

نشانه‌ های زبان بدن چیستند و چرا باید آنها را بشناسیم؟

هرگونه حالت، ژست، حرکت و فرمی که به بدن خود می‌دهیم، نشانه نامیده می‌شود. این نشانه‌ها در بیان اندام دارای تفسیر مخصوص به خود است. نشانه‌ها در کنار یکدیگر، مجموعه‌ای معنی‌دار از نیت، ذهنیت و تفکر مردم را می‌سازند. مثلا هرگونه علامتی که نشانه‌ای از نوازش بدن باشد مانند لمس کردن شکم، گردن، سر یا موها و مرتب کردن بیش از حد سرووضع تقلید ناخودآگاه از زمانی است که مادر مراقب فرزندش است و همگی نشانه نیاز به نوازش یا به عبارت دیگر تجربه احساس استرس و ناراحتی است. می‌توانید با استفاده از ژست و نشانه‌های بیان اندام، آنچه بر زبان می‌آورید را تقویت کنید. می‌توانید بدون استفاده از کلام، دیگران را تحت تأثیر قراردهید. 

شناختن نشانه‌ها به تنهایی کافی نیست. در این پادکست ها می‌آموزید مانور متقابل هر کدام چیست.

زبان اندام در محیط تجاری

با رصد و رمزگشایی از زبان اندام افراد در جلسات تجاری، دورهمی خانوادگی یا فضاهای عمومی می‌توانید بیش از خودشان درباره روابط‌شان با همکاران و دوستانشان می‌آموزید. جهتی که چشم‌های مخاطبین به آن سو حرکت می‌کنند، حالت‌های چهره، فرم عمومی و ژست و حالتی که به خود می‌گیرند بیش از آنچه برزبان می‌آورند از عواطف و نیت درونی‌شان خبر می‌دهد. در محیط کسب‌وکار در کمتر از 7 ثانیه قابل اعتماد بودن، توانمندی، شایستگی، گرم و صمیمی بودن و اعتمادبه‌نفس‌تان قضاوت می‌شود. اگر می‌خواهید در کار و زندگی اجتماعی خود پیشرفت کنید می‌بایست به نشانه‌های بیان اندام مسلط گردید. اگر بدانید هر نشانه و ژستی چه تأثیری بر دیگران دارد می‌توانید با اعتماد به نفس از آن‌ها برای انتقال پیامتان استفاده کنید.

آیا همه می‌توانند زبان بدن را بیاموزند؟

کودکان از سن 4 سالگی تفاوت واقعیت و نمایش را در رفتار دیگران تشخیص می‌دهند. کودکان معمولی از 4 سالگی معنی حالات چهره را هم درک می‌کنند. از 5 سالگی می‌آموزند احساس خاصی را با چهره خود به صورت نمایشی و غیرواقعی بیان کنند. به آرامی می‌آموزند صداقت همیشه بهترین گزینه نیست و عواقبی دارد! از کودکی یادمی‌گیریم همه احساسات در چهره قابل خواندن هستند. اما نشانه‌ها الزاما به صورت ناخودآگاه روی نمی‌دهند. بنابراین در عمل همگی زبان بدن را به خوبی می‌شناسیم. اما نیاز داریم به شیوه‌ای کاربردی و طبقه‌بندی شده بر استفاده از آن در مذاکره مسلط گردیم.

این پست دارای 2 نظر است

  1. سلام و وقت بخیر
    مقاله بسیار مفیدی بود و ممنون که اینقدر واضح و شفاف به بیان این موضوع پرداختید
    بی صبرانه منتظر مقاله های جدید شما هستم

    1. امیر بیداویسی

      سپاس از لطفتان

دیدگاهتان را بنویسید