نشانه‌ های توافق در زبان بدن : پادکست شماره 1

نشانه های توافق در زبان بدن کدامند؟

پیش از معرفی نشانه های توافق در زبان بدن و علائم حاکی از حالت ذهنی مثبت نسبت به آنچه ارائه می2کنید و بر زبان می‌آورید می‌بایست به روش صحیح خواندن زبان بدن اشاره کنیم.

روش صحیح خواندن زبان بدن دیگران

هرگز نمی‌توان با اطمینان 100% ذهن دیگران را براساس زبان اندامشان خواند اما نکات بسیاری زیادی را می‌توان از حالت بدن آنها درک کرد. نکته‌سنجی در توجه و تفسیر بیان اندام دیگران به شما کمک می‌کند بفهمید چگونه باید موضوعات مورد نظرتان را به آنها انتقال دهید. پیش از آغاز ارتباط کلامی با دیگران به زبان بدن آنها توجه کنید. 

برخی جزئیات بیانگر تفاوتی اساسی در ذهنیت افراد است. هنگامی‌که فردی دست خود را به کمرش می‌زند و یا دو دستش را بالاتر از پاها پشت بدنش قرار می‌دهد به این معنی است که نسبت به دیگران احساس برتری دارد. در حالی که افرادی که روی یک پا تکیه داده‌اند معمولا به نسبت افرادی که به سمت جلو متمایل شده‌اند و سرشان را نیز به سمت جلو خم کرده‌اند بیشتر احساس تماشاچی بودن دارند تا حضور در گفتگو.

برای اطمینان از دقت تفسیر و خواندن زبان بدن می‌بایست به مجموعه نشانه‌ها توجه کنیم.

تفاوت متمایل شدن به سمت جلو به نشانه علاقه یا خشم

بیان اندام افرادی که به مکالمه و گفتگو با یکدیگر علاقه دارند بیشتر به سمت هم متمایل است. در هنگام تلاش برای ترغیب افراد، ابراز همدلی و یا انجام نیازسنجی مشتری (مصاحبه اکتشافی) پس از برقراری تفاهم ابتدایی با متمایل شدن به سمت مشتری نشان می‌دهیم به او و صحبت‌هایش توجه می‌کنیم.

چنانچه از تلفن همراه دارای سیتم عامل ios استفاده می‌‎فرمایید و برای پخش فایل صوتی مشکلی دارید، می‌توانید از لینک پایین صفحه در کانال شنوتو مسترکاریزما پادکست‌ها و درس‌های صوتی را بشنوید.

چنانچه از تلفن همراه دارای سیستم IOS استفاده می‌فرمایید و پادکست را مشاهده نمی‌کنید اینجا کلیک کنید.

با تماشای گروهی از مردم که در تعامل با یکدیگر هستند کافی است به نحوه نشستن یا ایستادن آنها دقت کنید تا متوجه شوید کدام‌یک نسبت به دیگری احساس نزدیکی و صمیمیت و تفاهم بیشتری دارد و کدام‌یک از گوینده خوششان نمی‌آید یا در افکار خود غرق شده‌اند.  برخی نیز با خم شدن به سمت عقب حداکثر فاصله ممکن را حفظ می‌کنند که نشانه مخالفت یا سررقتن حوصله و یا دلسردی است.

متمایل شدن به سمت جلو هنگام عصبانی شدن نیز روی می‌دهد. تفاوت علاقه و عصبانیت را به سادگی در بیان چهره افراد می‌توان مشاهده کرد. ابروهای در هم کشیده و لب‌هایی که به هم فشرده شده‌اند کاملا بیانگر حالت متفاوت از لبخندی است که گوشه‌های لب در آن به سمت بالا رفته است. میزان زاویه متمایل شدن بدن نیز شدت احساس را نشان می‌دهد.

قسمت نخست فیلم آموزش زبان بدن را از اینجا دانلود کنید

تفسیر صحیح نشانه‌های توافق در زبان بدن

انگشتانی که روی میز ضرب گرفته‌اند ممکن است نشانه سررفتن حوصله باشند اما ممکن است نشانه اضطراب و عصبانیت نیز باشند. بازهم می‌بایست به چشم‌ها توجه کرد، اگر حالتی غیر متمرکز دارند و به صورتی مبهم در فضا گم شده‌اند حالت کسالت را تداعی می‌کنند.

چشمانی که با حالتی درخشان در فضا گم شده‌اند به همراه دست به سینه نشستن نشانه درگیر شدن ذهن است. اکنون باید دقت کنید آیا هوا سرد نیست؟ ممکن است فرد از سرما خود را بغل کرده و دست‌به‌سینه نشسته باشد و به خلسه حاصل از یخ زدن مغزش فرو رفته باشد! 

قسمت دوم فیلم آموزش زبان بدن را از اینجا دانلود کنید

این پست دارای 2 نظر است

 1. مهسا گلسرخی

  سلام استاد بیداویسی
  به نظر شما کاریزما ذاتی ست یا اکتسابی ؟

  1. امیر بیداویسی

   درود بر شما
   به اعتقاد من هر آنچه ذاتی قلمداد می‌شود به دلیل گرایش ذاتی به کمال در فطرت انسان، قابل بهبود و تقویت و در نتیجه اکتسابی نیز هست؛ زیرا ارتقای سطح هر کیفیتی در شخصیت ما از طریق تجربه و یادگیری میسر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

9 − هفت =