مستر کاریزما

مستر کاریزما پروژه‌ای از امیر بیداویسی مدرس MBA و DBA، مشاور کسب‌وکار و مهندسی فروش با بیش از 20 سال تجربه عملیاتی فروش و بازاریابی در کسب و کار شخصی در حوزه بازرگانی در بازارهای داخلی و بین‌المللی است.

این پروژه به مدیریت سرکار خانم پژوهان جم، حقوقدان، دانش‌آموخته MBA و مدرس فن بیان به اجرا رسیده است.

سوابق تحصیلی دکتر بیداویسی

Ph.D. in business Management , British University in Dubai

Master Degree in Business Management, GAU, Cypruss

Bachelor Degree in Business Management, Azad University, Tehran

سوابق علمی-پژوهشی

تألیف کتاب فروش با سؤال – الگوی کاربردی مذاکره فروش در بازار بومی، 1396 و چاپ دوم 1397
پژوهش میدانی ارتباط اقناعی در بازار بومی: 5 سال پزوهش میدانی در مدلسازی کیفی فروش فردی و مذاکره فروش در بازار بزرگ تهران
مدل جدید طراحی شغل A new job design model، 1387-1388 به سرپرستی جناب دکتر علیشیري در مرکز تحقیقات منابع انسانی بانک ملت

سوابق تدریس

مدرس دوره‌هاي آزاد DBA و MBA و دوره‌هاي تخصصی کوتاه‌مدت در دانشکده اقتصاد، دانشکده مدیریت، دانشکده فنی، دانشکده اقتصاد و مرکز آموزش‌هاي الکترونیک دانشگاه تهران، مدرسه کسب‌وکار تهران، مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنایع، موسسه علوم و فنون تهران، موسسه آموزش عالی هیراد و دیگر مؤسسات و سازمانهاي بخش خصوصی

دوره‌های تدوین شده برای استفاده کارآفرینان در بازار بومی

 • مهندسی فروش
 • اقتصاد مدیریت
 • کارگاه مهارتی فروش با سؤال
 • مذاکره به روش چرچیل ترین ایرانی
 • زبان بدن مذاکره
 • روانشناسی فروش و مهارت‌های ارتباطی
 • تحقیقات بازاریابی
 • پیش‌بینی فروش در بازار ناپایدار
 • اندازه‌گیري اثربخشی تبلیغات
 • روش تحقیق
 • آینده‌پژوهی
 • مدیریت فروش
 • کاربرد آمار و احتمالات در مدیریت
 • مبانی فروش و بازاریابی

دکتر بیداویسی چه می‌گوید؟

کسب و کار شخصی امیر بیداویسی ایفای خدمات مذاکره برای طرف‌های ایرانی در مذاکرات بین‌المللی عمدتا در چین و امارات است. امیر بیداویسی سابقه خانوادگی در بازار بزرگ تهران و بازار دیره در دبی دارد و رویکرد او در آموزش کنارگذاشتن تعارفات و شعارها و پرداختن به آن چیزی است که به کار می‌آید. او علی‌رغم تحصیل در دانشگاه‌های غربی و تسلط بر منابع بین‌المللی مدیریت، در زمان چاپ نخست از کتاب فروش با سوال، بارها در مصاحبه‌ها برگنجینه غنی دانش بازار بومی جهت موفقیت در کسب و کار در ایران تاکید کرده است و نگاه درون‌نگر و مخالف با غرب‌زدگی در علوم انسانی دارد.

چرا مستر کاریزما؟

مستر کاریزما شخصیتی است که قرار است شما به آن تبدیل شوید. شاید هم میس کاریزما بشوید! اما نباید از آن غافل شوید. زیرا ده‌ها سال سبقه خانوادگی و رصد تجار موفق و سال‌ها تجربه پژوهش‌محور در رفتار بازاریان موفق و کارآفرینان سرآمد در بازار تهران و دبی به بیننده و ناظر ثابت می‌کند تأثیر شخصیت کاسب بر پیشرفت او بیشتر از دانش آکادمیک است. برش داشتن در کلام، جسارت و ریسک‌پذیری در رفتار، قاطعیت در تصمیم، پیگیری و ثبات قدم تا حصول موفقیت، درس گرفتن از اشتباهات خود و دیگران و استفاده از تجربه افراد موفق (نصیحت‌پذیری) همگی ویژگی‌های مربوط به شخصیت هستند.

چه بسا فردی از دانش علمی برخوردار نباشد اما افراد تحصیلکرده بسیاری را به کار گرفته است. نمونه‌های بسیاری قابل مثال زدن است که فردی از هرگونه تحصیلات محروم بوده و همچنان به عنوان تکیه‌گاهی برای صنف و پرسنل و مشتریان خود است. رهبری ذهن و افکار دیگران به ویژگی‌هایی ارتباط دارد که در شخصیت رویت می‌شوند نه در مدرک تحصیلی. گرچه کسب‌وکارهای امروزی دانش‌بنیان و دانش‌محورند اما بدون برخورداری از شخصیت جذابی که هم مورد احترام باشد و هم گیرایی داشته باشد، روابط لازم برای پیشبرد کار نه با زیر دست فراهم می‌شود و نه با بازار.

جمع همه صفات نامبرده در روانشناسی شخصیت و جامعه‌شناسی یک نام دارد: کاریزما. کاریزما برگ برنده کارآفرین، فروشنده، بازاریاب، کارفرما، مدیر و کاسب است. آموزش‌های مستر کاریزما و خدمات مربی‌گری که اینجا ارائه می‌شود با رویکرد توانمندسازی افرادی است که به دنبال حلقه مفقوده موفقیت در زندگی اجتماعی، حرفه‌ای و عاطفی خود می‌گردند. اگر می‌خواهید در هر جمع و گروهی رهبری ذهن را در دست بگیرید باید دو کیفیت متناقض را با هم در خود داشته باشید. جذبه و جاذبه. 

جذبه + جاذبه = کاریزما

جمع جذبه و جاذبه کیفیتی است که تنها در شخصیت رهبران بازار، افراد تأثیرگذار در انواع گروه‌ها و مذاکره کننده های حرفه‌ای به چشم می‌خورد و یافت می‌شود. مذاکره کننده کاریزماتیک هم دیگران را به سوی خود جذب می‌کند و هم احترام آنها را برمی‌انگیزد. یعنی از کیفیت خوف و رجا در رفتار خود برخوردار است. همه او را دوست دارند اما از او بیمناک هستند. پس به این روش رفتار زیردستان و همکاران و مشتریان را رهبری می‌کند.

خوف + رجا = کاریزما

کاریزما آموختنی است یا ذاتی

آیا نوازندگی آموختنی است؟ آیا بدون استعداد موسیقی می‌توان نوازنده خوبی بود؟ سرودن شعر چطور؟ یا حتی مهارت‌های فنی؟ بدون تعارف باید اعتراف کنیم پرورش شخصیت کاریزماتیک به استعداد و زمینه کاریزمای فردی نیاز دارد. اگر نمی‌خواهیم به حس و حال دیگران توجه کنیم و تفاوت فرد ناراحت و خوشحال را درک نمی‌کنیم چگونه می‌خواهیم آن‌ها را در محیط کسب‌وکار رهبری کنیم؟

ببینید مستر کاریزما چه دستاوردی برای شما دارد